Wybór najlepszego środowiska graficznego Linuksa

W tym pojedynku pokazaliśmy Ci sposób wyboru najlepszego środowiska graficznego Linuksa, więc teraz Twoja kolej, aby je wypróbować i zdecydować sam! Korzystając z komputera, masz wiele różnych zadań lub czynności. Możesz pracować, w takim przypadku masz przepływ pracy. Sposób korzystania z komputera wpływa na to, którego środowiska graficznego chcesz używać, co sprawia, że ​​jest to bardzo osobisty wybór.

Prawdopodobnie najlepiej będzie pracować w środowisku GNOME, KDE lub Cinnamon, ponieważ są to domyślne środowiska graficzne w najpopularniejszych dystrybucjach. Obejmują również wszystkie fajne funkcje i rozszerzenia, a jednocześnie są łatwe do rozpoczęcia. Możesz zobaczyć swoje aplikacje i mieć symbole, które mówią ci, co możesz zrobić. Najbardziej dopracowanym z nich jest KDE. Jest również najbardziej dekoracyjnym i wszechstronnym z pęczków. To jednak kosztuje.

Cinnamon ma najlepszą równowagę między rozszerzeniami i łatwością użycia, a także jest szybki i responsywny. Jednocześnie nie jest tak ciężki pod względem zasobów. Możesz także dodać szeroką gamę rozszerzeń w postaci widżetów, które przesyłają Ci aktualne i aktualne informacje.

Regolith wymaga nieco więcej szkolenia, ale skonfigurował się dla Ciebie, abyś mógł kontynuować, tak jak w przypadku GNOME. Dodawanie rozszerzeń i innych gadżetów jest jednak nieco trudniejsze. Jeśli zdecydujesz się wybrać menedżera okien kafelkowych, prawdopodobnie będzie to spowodowane prostotą pulpitu, a także niskim zużyciem zasobów, które oferuje.

Z Awesome musisz skonfigurować i ćwiczyć, aby go używać! Najtrudniej jest zacząć w grupie. Kiedy jesteś gotowy do pracy, Awesome zapewnia największe korzyści z punktu widzenia zasobów. Pomimo tekstowego systemu konfigurowania Awesome WM, nie jest to trudne. Z wieloma dostępnymi przykładami i mnóstwem samouczków, nawet niewielki wysiłek doprowadzi do stworzenia mocnego i szybkiego pulpitu, który Ci się spodoba.

Ogólny zwycięzca: cinnamon. W tej konfrontacji widać, że wybór najlepszego środowiska graficznego nie jest całkowicie obiektywny. Jednak w sumie najlepszym wyborem jest tutaj cynamon ze względu na silne połączenie doświadczenia użytkownika, wydajności i dostosowania.

Round Awesome Cinnamon GNOME KDE Regolith
Instalacja 7 9 7 7 8
Aplikacje 6 8 8 8 7
Doświadczenie

użyrkownika

7 9 9 9 8
Documentacja 7 7 9 8 6
Wydajność 9 7 5 5 8
Rozszerzenia 4 8 8 9 6
Konfiguracja 4 8 8 9 6
Ogólny wynik 6.3 8 7.7 7.9 7

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *