Obsługa aplikacji ze środowisk desktopowych Linux

Obsługa aplikacji ze środowisk desktopowych Linux

Niektóre aplikacje w dużym stopniu polegają na menedżerze okien do obsługi okien. Wybierając menedżera okien, musisz zastanowić się, czy Twoje aplikacje mogą obsłużyć cały przepływ pracy. Popularny edytor obrazów GIMP to przykład programu, który może powodować problemy podczas korzystania z narzędzi w trybie niezadokowanym. W przypadku GIMP masz możliwość posiadania wszystkich narzędzi wewnątrz aplikacji, zwanej trybem pojedynczego okna. Podczas uruchamiania pakietów biurowych zwykle radzą sobie dobrze, chyba że są stworzone specjalnie dla środowiska.

KDE ma wiele projektów, które do działania wymagają środowiska graficznego. Uważaj na programy pisane literą „K” bez wyraźnego powodu. Zwykle są tworzone dla KDE. Mając to na uwadze, większość z nich działa na różnych platformach. Nie zmieniaj, dopóki nie wiesz, że musisz.

Jeśli cała sprawa z oknami z płytek nie pasuje do ciebie zbyt dobrze, nie rozważ Awesome, Regolith lub zrób to sam Suckless dwn. Mogą robić okna pływające, ale niezbyt dobrze.

DWM radzi sobie w większości sytuacji, ale możesz mieć problemy z wielkością aplikacji przekraczającą ekran w konfiguracji z dwoma głowicami.

To samo dzieje się w Awesome, jeśli na drugim ekranie masz różne rozdzielczości. W przypadku większości aplikacji nie jest to duży problem. Warto, jeśli uważasz, że możesz zaoszczędzić na zużyciu pamięci.

Najważniejszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę, jest to, czy chcesz otrzymywać wszystkie powiadomienia, które są dostarczane z trzema dużymi środowiskami pulpitu Linux (GNOME, KDE i Cinnamon). Możesz je zabrać ze sobą, trochę poprawiając.

Zwycięzca: Tie (GNOME, KDE i Cinnamon). Wszystkie trzy największe środowiska graficzne Linuksa mają silną obsługę aplikacji.

Awesome 6/10
Regolith 7/10
Gnome 8/10
KDE 8/10
Cinnamon 8/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *