Dokumentacja użytkownika dotycząca środowisk pulpitu Linux

Dokumentacja użytkownika dotycząca środowisk pulpitu Linux

Dokumentacja jest absolutnie konieczna, ale wielu opiekunów i programistów nienawidzi jej pisania. W przypadku głównych środowisk graficznych Linux masz świetną dokumentację dzięki dużym organizacjom. Canonical ma wersję GNOME Ubuntu, więc wiele znajdziesz na ich stronie internetowej. GNOME ma również świetną witrynę podzieloną między użytkowników, administratorów i programistów.

Strona internetowa KDE również zawiera wszystko, z innym wyglądem, ale świetną zawartością.

Aby znaleźć jakąkolwiek pomoc dotyczącą Cinnamon, zacznij od strony Linux Mint – dostępnych jest wiele dokumentów PDF. Rozwój odbywa się na GitHub. Większość informacji znajdziesz na stronie przypraw. Jeśli chcesz wprowadzić rozszerzenia, znajdź linki na stronie github Cynamon . Podobnie jak w GNOME, rozszerzenia są napisane w JavaScript.

Na pierwszy rzut oka witryna Awesome zawiera odsyłacz do strony podręcznika systemowego i to wszystko. Spójrz ponownie, a zobaczysz nie tylko biblioteki opisane po jednej funkcji na raz, ale także wprowadzenie do pliku konfiguracyjnego. Jeśli chcesz tworzyć własne poprawki i widżety motywu, zacznij od strony z przepisami w Awesome . Jest tutaj wiele widżetów, które są dobrze udokumentowane i łatwe do zrozumienia. Nauka języka programowania Lua nie jest konieczna do zrozumienia dodatków Awesome, ponieważ utrzymują one kod w prostocie.

Aby uzyskać pomoc dotyczącą Regolith, strona dystrybucji jest świetna. Bardziej zaawansowane rzeczy znajdziesz w dokumentacji i3. Jest mnóstwo filmów i stron, na których ludzie pokazują swoje komputery. Istnieje również świetna strona z dokumentacją, na której można znaleźć potrzebne pakiety.

Zwycięzca: GNOME zawiera najwięcej dokumentacji ze wszystkich środowisk graficznych Linux.

Gnom 9/10
KDE 8/10
Cinnamon 7/10
Awesome 7/10
Regolit 6/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *